top of page

O MNĚ

Kategorie_profilovka.jpg

Jmenuji se Nikola Skondrojani
Mandaly tvořím od roku 2007. Po nějakém čase mé autorské tvorby, se začal utvářet jakýsi můj „rukopis“ jak při malování samotných předloh, tak i při jejich vybarvování. Pak mě zájem kamárádek a přátel posunul k myšlence, předávat mandaly dál, ale sama sobě jsem si to dovolila až po jedné nelehké zkoušce a životní etapě, po tom co jsem jsem onemocněla rakovinou prsu. Tím se také započala transformace návratu sama k sobě.
Po nějakém čase jsem se také naučila pracovat v grafických programech jako je Adobe Illustrator a Photoshop, což mi neuvěřitelně usnadňuje a urychluje práci, ale hlavně mi to rozšířilo možnosti a dává mi to nástroje pro kreativní způsoby zpracování mandal. I po tolika letech jsem neustále fascinovaná tím, jak lze kreativně propojovat různé techniky a materiály.
V roce 2016 se mi podařilo, ve spolupráci s Knihy Pražák, vydat knihu "Mandaly na každý týden", kde je 52 autorských mandal na vybarvení a nesmím zapomenout zmínit krásnou poezii od Daniela Ďuriše.

Moje tvoření nekončí tvorbou mandal. Tvořím a navrhuji různá grafická média jako jsou loga, letáky, plakáty, grafiku pro weby... Dále ve spolupráci s mou nerozlučnou kamarádkou Lucií Nachtigallovou (Deník fejsbukové matky), pro kterou tvořím poměrové mapy a ilustrace k Výletům s tajenkou do stejnojmenné knihy i pro Velká dobrodružství se kterými jsou spjaty i Pohádkové lesy. Pár let jsem velmi intenzivně spolupracovala s Lu a jejími Sacred Chants, která pořádá překrásné meditační koncerty a nejen ty. Umím třeba také navrhnout vzory pro vyšivky na lněné oblečení mé milé kamarádky Kateřiny, lněné královny, majitelky firmy K.BANA. Jeden z mých posledních velkých projektů je projekt Aliance žen s rakovinou prsu - My time Our time, Neviditelné ženy. Zde jsme kooperovali s Matyášem Fuchsem na autorství. Ráda ale také líčím, češu ;-) na svatbách, koncertech, při charitativních přehlídkách projektu Bellis i pro focení jejich oceněných Charitativních kalendářů Bellissime 2015, 2018 a 2023. Vizáž jsem také "vytvořila" pro mou milou kamarádku na přebal všech tří knížek Deník fejsbukové matky. A rozhodně nemůžu zapomenout vzpomenout další kamarádku Helču, fotografku - Helena Szmigielová, která tak nějak dokumentuje, už nějakou tu chvíli, můj život. Je autorkou fotografií již zmíněných Charitativních kalendářů Bellissime, také zachytila křest mé knížky, předání vydraženého obrazu pro Krtka.

Mockrát také děkuji za dlouholetou spolupráci s tiskárnou Agentura M-S-P, s.r.o., kde tisknu kvalitně všechna mandalová  plátna, přání, plakáty, bannery, vizitky, trička, rollupy...

bottom of page